6.   Nejčastěji kladené dotazy

6.1 Mohu zrušit svoji registraci?

Registraci si uživatel nemůže zrušit sám. Je nutno požádat o zrušení registrace přes formulář podpory. Požadavek musí být odeslán z e-mailové adresy, na kterou je registrace zřízena. Potvrzení o zrušení registrace obdržíte e-mailem.

6.2 Jak můžu zaplatit v Eurech, když mi to nabízí cenu v Kč?

Nabídka cen v měně Euro (€) se zobrazí, když zvolíte jazykovou mutaci "Slovensky" nebo "English" a vyhledáte požadované spojení. On-line platba bude v tomto případě také provedena v měně Euro (€).

6.3 Jak můžu změnit datum, čas jízdy nebo jiný údaj na e-jízdence?

Změnit vybraný spoj, datum, čas odjezdu, tarif, číslo sedadla nebo jméno cestujícího již zakoupené e-jízdenky není přímo možné. Je nutno původní e-jízdenku vrátit přes záložku "Vrátit e-jízdenku". Výše srážky při vrácení je uvedena na e-jízdence pod textem "podmínky vracení". Potom je nutno zakoupit novou e-jízdenku s požadovanou změnou.

6.4 Proč se mám registrovat?

 • Díky registraci získáte výhody, které nemohou být poskytovány neregistrovaným zákazníkům.
 • Registrací získáváte možnost zobrazit a vytisknout zakoupené e-jízdenky ihned po nákupu, tedy nemusíte čekat na doručení e-mailem.
 • Máte přehled i o dříve zakoupených e-jízdenkách (historie nákupů).
 • Jízdenky máte stále přístupné pro tisk ve vaší historii nákupů.
 • Máte možnost rezervovat jízdenky s pozdějším zaplacením a vyzvednutím na kterémkoliv předprodejním místě systému AMSBUS.
 • Máte možnost rezervovat jízdenky s pozdějším zaplacením přes AMSBus.cz.
 • Registrací se vyhnete problémům, které neregistrovanému uživateli vzniknou např. zadáním chybné doručovací e-mailové adresy během nákupu (překlep v adrese) nebo při jakémkoliv problému s doručením e-mailu do jeho e-mailové schránky.
 • V registraci poskytujete minimum informací.

6.5 Co musím udělat pro úspěšnou registraci?

 • Před zahájením registrace zkontrolujte, máte-li volnou kapacitu e-mailové schránky *.
 • Vyplňte registrační formulář. Doporučujeme zadat i telefonní číslo (nejlépe mobilního telefonu) pro případ, že by bylo nutno vám sdělit mimořádnou informaci o změně na spoji, na který jste si zakoupili jízdenku.
 • Po doručení e-mailu s aktivačním kódem stačí kliknout na uvedený odkaz.
  Máte-li problém s aktivací registrace přes odkaz, vložte aktivační kód ručně při přihlášení.
 • V případě, že vám e-mail s aktivačním kódem nebyl doručen, zkontrolujte spamový koš vaší e-mailové schránky.

* Častou příčinou nedoručení e-mailu s aktivačním kódem je plná e-mailová schránka uživatele.

6.6 Proč je rezervace různě časově omezená?

Rezervace je obecně platná 3 dny po provedení a většinou končí nejpozději 10 hod. před časem odjezdu spoje z výchozí zastávky. Algoritmus však bere v úvahu i volné a pracovní dny, čas odjezdu spoje z výchozí zastávky, čas odjezdu spoje z nástupní zastávky cestujícího a prodejní dobu pokladen. Přesný čas platnosti rezervace je vždy uveden v záložce „Moje rezervace“ a v potvrzujícím e-mailu s rezervací.

6.7 Je možné dobu platnosti rezervace prodloužit?

Dobu platnosti rezervace nelze prodloužit. Můžete ale provést rezervaci novou, pokud je v daném okamžiku rezervace na zvolený spoj možná.

6.8 Jak mám zakoupit e-jízdenku pro dítě mladší 6ti let?

Jestliže cestujete s dětmi a nejnižší nabídnutá sleva dopravce je např. "dětské 6-15 let", tak děti mladší 6ti let cestují zdarma, pokud sdílí sedadlo s doprovodem (sedí tedy na klíně).
Jestliže budete požadovat i pro mladší dítě 6ti let vlastní sedadlo, je nutno pro něj zakoupit jízdenku s nejbližší možnou slevou, v tomto vzorovém příkladě tedy jízdenku "dětské 6-15 let".

Poznámka: Někteří dopravci (na mezinárodních linkách) nepřepravují malé děti zdarma, pak je nutno použít nejnižší slevu např. "dětské do 10 let".

6.9 Potřebuji do účetnictví doklad o zaplacení e-jízdenky. Jak ho mohu získat?

E-jízdenka AMSBUS je platným daňovým dokladem.

Nápověda

 1. Principy AMSBus.cz
 2. Zadání a změny uživatelského profilu a hesla
 3. Rezervace jízdenek
 4. Prodej e-jízdenek
 5. Ochrana platby, problémy s platební kartou
 6. Nejčastěji kladené dotazy
 7. O nás