1.   Principy AMSBus.cz

1.1 K čemu je AMSBus.cz určen?

Systém AMSBus.cz je určen k internetovému nákupu elektronických jízdenek (e-jízdenek) na vnitrostátní a mezinárodní autobusové nebo vlakové spoje zařazené v systému AMSBUS. Nutnou podmínkou je, aby příslušný dopravce nákup e-jízdenky umožňoval.

Systém AMSBus.cz také umožňuje jízdenky nejprve rezervovat a jejich nákup provést později – buď opět přes internet, nebo na kterémkoliv předprodejním místě AMSBUS.

1.2 Kdo může rezervaci či nákup e-jízdenek provádět?

Rezervace jízdenek v systému AMSBus.cz může provádět jen registrovaný uživatel. Registrace je bezplatná, je vyžadováno zadání platné jednoznačné e-mailové adresy. Registrace se provádí přímo v prostředí eShopu. Pro nákup e-jízdenek není na rozdíl od rezervací registrace povinná.

1.3 Jak se mohu do systému zaregistrovat?

Registrace do systému se provádí přes internet přímo v prostředí rezervačního programu. Při registraci je nutno vyplnit všechna povinná pole registračního formuláře.

Po vyplnění a odeslání registračního formuláře zašle systém potvrzující e-mail s aktivačním kódem. Tento kód musí uživatel zadat na stránkách AMSBus.cz. Formulář pro zadání aktivačního kódu je dostupný ze záložky Přihlášení, nebo můžete účet aktivovat návštěvou odkazu uvedeného v e-mailu.

Podrobnosti naleznete v odstavci 2.1 Jak vyplnit prvotní data uživatelského profilu?

1.4 Jakým způsobem mohu rezervace či nákup e-jízdenek provádět?

Nákup e-jízdenek a rezervace jízdenek lze provádět prostřednictvím sítě internet. Správné chování programu je ověřováno ve všech běžně užívaných internetových prohlížečích (např. Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome apod.).

1.5 Kolik rezervací mohu mít současně?

Každý uživatel může mít maximálně 6 platných rezervací.

1.6 Lze zarezervovat či zakoupit i místo pro psa?

Pokud dopravce na spoji přepravu živých zvířat povoluje, při rezervaci či nákupu lze k Vaší jízdence zarezervovat i přepravu psa. Do jednoho autobusu lze zarezervovat přepravu nejvýše pro jednoho psa. Poplatek za přepravu psa se platí při nástupu do autobusu nebo ve vlaku.

1.7 Kdy se dozvím, že autobus nebo vlak skutečně pojede a má volná ( prodejná v systému AMSBus.cz ) místa?

Okamžitě v průběhu nákupu či provádění rezervace. Rezervační program přímo komunikuje s datovými servery předprodejního systému AMSBUS. To znamená, že v daném okamžiku máte k dispozici veškerou nabídku spojů ze systému AMSBUS, na kterých jsou rezervace nebo on-line prodej jízdenek povoleny. Váš požadavek je ihned promítnut do databáze systému AMSBUS, máte tedy jistotu, že požadovaná rezervace byla uskutečněna.

Při provedení rezervace dostanete informaci o době, po kterou je Vámi provedená rezervace platná, tedy do kdy je nutné rezervované jízdenky zaplatit. Pokud do této doby nebudou jízdenky zaplaceny, bude Vaše rezervace zrušena.

1.8 Kde si mohu vyzvednout rezervované jízdenky?

Rezervované jízdenky lze zakoupit on-line na eShopu AMSBus.cz nebo je lze zaplatit a vyzvednout ve všech předprodejních kancelářích AMSBus. Aktuální seznam kanceláří je vždy uveden v on-line nápovědě a kromě toho je odkaz na něj také součástí potvrzující zprávy, která je automaticky okamžitě po úspěšné rezervaci zasílána na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli při registraci nebo při poslední změně osobních údajů.

Nápověda

  1. Principy AMSBus.cz
  2. Zadání a změny uživatelského profilu a hesla
  3. Rezervace jízdenek
  4. Prodej e-jízdenek
  5. Ochrana platby, problémy s platební kartou
  6. Nejčastěji kladené dotazy
  7. O nás